Veldzēties ar pilsētas dzeramo ūdeni

Lai vasarā nepakļautu sevi pārkaršanas riskam, noteikti jāparūpējas par pietiekamu šķidruma uzņemšanu. Karstā laikā vislabāk veldzēties tieši ar tīru ūdeni. Pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina dot priekšroku krāna ūdenim, kas ir ne tikai ērta, bet arī videi draudzīga izvēle.

Ventspilnieki var lepoties ar teicamas garšas un kvalitātes krāna dzeramo ūdeni. Ūdeni pašvaldības SIA “ŪDEKA” iegūst no 11 pazemes urbumiem, kas atrodas Tārgales pagastā ūdens ieguves vietā “Ogsils” 14 km attālumā no pilsētas.  No pazemes iegūto ūdeni dabiskā veidā attīra Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā, izmantojot gaisu un kvarca smilšu filtrus. Šāda attīrīšanas metode ir efektīva un ūdens attīrīšanā papildu nav nepieciešams izmantot nekādas ķīmiskās vielas. Uzņēmuma ekspreslaboratorijā katru dienu tiek veikta dzeramā ūdens tehnoloģiskā procesa kontroles rādītāju pārbaude, bet paplašināta testēšana – vienu reizi nedēļā. Piektdienās ūdens analīžu rezultāti tiek publicēti uzņēmuma mājaslapā www.udeka.lv, kur ikviens var iepazīties ar to rezultātiem. Pēc noteikta grafika, kas saskaņots ar Veselības inspekciju, ūdeni pārbauda arī dažādos pilsētas rajonos un adresēs pie patērētājiem. Veiktās pārbaudes apliecina, ka piegādātais dzeramais ūdens ir augstas kvalitātes un droši lietojams uzturā.

Arī dodoties vasarīgās pastaigās, pilsētā iespējams brīvi piekļūt tīram dzeramajam ūdenim. Ventspilī šobrīd pieejami vairāki ūdens brīvkrāni: Kuldīgas ielā pie autoostas, Tirgus laukumā, pludmalē pie galvenās ieejas, pilsētas lielākajos rotaļu laukumos abos Ventas krastos – Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā "Fantāzija”, kā arī Reņķa dārzā. Visi brīvkrāni ir pieslēgti pilsētas centralizētās ūdensapgādes sistēmai.