ŪDEKA pārstāvji piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā Minhenē

Pagājušā nedēļā pašvaldības SIA “ŪDEKA” valdes priekšsēdētājs Edgars Daugelis un Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu vadītājs Dzintars Kļava kopā ar citiem Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas biedriem piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā Minhenē.

Brauciena mērķis bija ūdenssaimniecības nozares izstāde “IFAT Munich 2022”, kur varēja vienuviet iepazīt aktuālāko un plašāko risinājumu klāstu ūdenssaimniecības uzņēmumiem. Tāpat brauciena laikā pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt arī vienu no lielākajiem ūdenssaimniecības tīklu skalošanas un tīrīšanas iekārtu ražotājiem Eiropā - „WIEDEMANN enviro tec”.

Pieredzes apmaiņas brauciens bija ļoti noderīgs un palīdzēs izdarīt piemērotāko izvēli, kad nākotnē būs nepieciešams mainīt dažādas iekārtas. Jāatzīmē, ka kopš 2005.gada, kad Ventspils Notekūdeņu attīrīšnas komplekss tika nodots ekspluatācijā, notekūdeņu attīrīšanas procesā radušās dūņas attūdeņo šim mērķim paredzētas centrifūgas. Esošo iekārtu vietā uzņēmums vēlas citu risinājumu, kas ļautu samazināt elektroenerģijas patēriņu un atvieglotu uzturēšanas un apkopes procesu, kā arī uzlabotu speciālistiem darba apstākļus.

FOTO: Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija