ŪDEKA iesaistās skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā

Daudzi skolēni vasarā priecājas par brīvlaiku un ilgi pelnīto atpūtu, taču daļa jauniešu vasarā izvēlas strādāt, gūt darba pieredzi, kā arī nopelnīt paši savu naudu. Arī pašvaldības SIA “ŪDEKA” šovasar iesaistījusies ikgadējā Nodarbinātības valsts aģentūras skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, sniedzot iespēju strādāt divām skolniecēm.

Šobrīd jau divas nedēļas Ventspils notekūdeņu attīrīšanas kompleksā dažādus teritorijas sakopšanas un uzturēšanas darbus veic piecpadsmit gadus vecās skolnieces Līva un Sabīne. Jaunietēm tā ir pirmā darba pieredze un strādāt vasaras brīvlaikā motivējusi  iespēja nopelnīt pašām savu naudu. Līva atzīst, ka savu nākotni vēlētos saistīt ar zinātni vai bioloģiju, savukārt Sabīnei vēl nav skaidras vīzijas par nākotnes plāniem un vēlmēm.

Šāda sadarbība ir izdevīga abām pusēm - skolēniem tā sniedz iespēju apgūt praktiskās prasmes un nopelnīt, bet uzņēmumam tā nodrošina papildu palīdzību dažādos mazākos, bet svarīgos darbos. Ja arī nākamajā gadā radīsies šāda iespēja, pašvaldības SIA “ŪDEKA” noteikti atkal iesaistīsies šajā projektā.