Ventspilnieki augstu vērtē ūdens kvalitāti pilsētā

Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās ventspilnieku aptaujas rezultāti rāda, ka 2017. gadā teju 96% aptaujāto iedzīvotāju ir apmierināti ar pilsētas dzeramā ūdens kvalitāti.

Ventspilnieki ir pārliecinājušies, ka centralizētās sistēmas ūdens ir tīrs, kvalitatīvs, gards un drošs lietošanai uzturā. Šādu rezultātu parāda arī pētījuma ietvaros sniegtās ventspilnieku atbildes par centralizētās sistēmas ūdens lietošanu uzturā – 77,5% aptaujāto atzīst, ka pārsvarā ikdienā dzer tikai krāna ūdeni.

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” atgādina, ka Ventspils centralizētās sistēmas ūdens tiek iegūts no 11 pazemes urbumiem, kas atrodas Tārgales pagasta Ogsilā 14 km attālumā no pilsētas. Pēc tam ūdens nonāk Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā, kur tas tiek attīrīts, neizmantojot nekāda veida ķīmiju, lai ventspilnieku mājās pa krānu tecētu visaugstākās kvalitātes dzeramais ūdens.

Pašvaldības SIA "ŪDEKA" ventspilniekiem nodrošina tīra un kvalitatīva ūdens piegādi un savas atbildības robežās (līdz privātīpašumam) tā kvalitāti kontrolē un regulāri pārbauda. Dzeramā ūdens tehnoloģiskā procesa kontroles rādītāju pārbaude Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijas ekspreslaboratorijā tiek veikta katru dienu, paplašināta testēšana – vienu reizi nedēļā.

Pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētā ūdenssaimniecības attīstības projekta ietvaros īstenotajām aktivitātēm, pašvaldības SIA “ŪDEKA” garantē visaugstākās kvalitātes ūdens piegādi līdz pat iedzīvotāju mājokļiem. Lai ūdens nezaudētu savas labās īpašības, nonākot līdz ūdens krānam, svarīga ir arī mājas iekšējo ūdens cauruļu uzturēšana kārtībā.