ŪDEKA piedalās Zinātnieku nakts pasākumā

Piektdien, 27.septembrī ar dažādiem pasākumiem Ventspilī tika atzīmēta Zinātnieku nakts.

Ventspils bibliotēkā Zinātnieku nakts tēma bija ūdens, un pasākumā piedalījās un apmeklētājus iepriecināja arī ŪDEKAs talismans Lāsīte.

Ūdens mums nepieciešams, lai organisms varētu normāli darboties. Cilvēka organismā ir apmēram 70–80% ūdens, smadzenēs ir 85–90% ūdens, asinīs – 80% ūdens, un arī muskuļaudi satur apmēram 70% ūdens. Ūdens regulē ķermeņa temperatūru, mitrina gļotādas, “ieeļļo” locītavas, izvada no ķermeņa nevajadzīgās vielas. Bez ūdens caurmēra cilvēks var izdzīvot tikai 3-4 dienas, liecina dažādi pētījumi.

Zinātnieku nakts apmeklētāji, iepazīstot dažādas veselīga dzīvesveida nianses, plkst.18.00, varēja noklausīties biznesa konsultantes Vinetas Ikaunieces - Ozoliņas stāstījumu “Ūdens - zāles visām kaitēm”.

Ikviens varēja darboties arī SIA “ASPIRED” radoši tehniskajās darbnīcās “Ūdens ceļošana, attīrīšana, blīvums, karstais ledus”, kā arī piedalīties citās aktivitātēs, dažādos konkursos un iegūt informāciju par Eiropas Savienības aktualitātēm.

Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kurā septembra nogalē iekļaujas vairāk kā 250 pilsētas, popularizējot zinātni un tās sasniegumus. Zinātnieku nakts pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā skaidrot un popularizēt zinātnes sasniegumus, ieinteresēt jauniešus pievērsties zinātnei un pētniecībai.