ŪDEKA informē par ūdensapgādes sistēmu lietošanas atsākšanu pēc prombūtnes

Samazinoties valdības noteiktajiem ierobežojumiem saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli pandēmijas dēļ, uzņēmumi un iestādes pakāpeniski atsāk darbu ierastajā režīmā. Pašvaldības SIA “ŪDEKA” iesaka ievērot vairākus nosacījumus, atsākot lietot ūdensapgādes sistēmas ēkās pēc ilgākas prombūtnes.

Uzņēmumu un iestāžu darba pārtraukšana vai samazināšana ārkārtējās situācijas laikā būtiski ietekmē ūdens patēriņu attiecīgajās telpās vai dažkārt visā ēkā. Zemais ūdens patēriņš var ietekmēt dzeramā ūdens kvalitāti ēku iekšējos ūdens tīklos - ūdens var sastāvēties un tādējādi var tikt ietekmēta ūdens garša, smarža vai krāsa.

Lai aukstais dzeramais ūdens būtu drošs un patīkams lietošanai uzturā un sadzīvē pēc ilgākas prombūtnes, pirms ūdens lietošanas vēlams atgriezt visus telpās esošos ūdens krānus un ūdeni notecināt līdz tas kļūst dzidrs un vēss.

Ja ūdensapgādes sistēma ilgāku laiku nav izmantota visā ēkā, tad jānotecina visi ēkā atrodošies ūdens krāni, sākot ar to, kas atrodas vistuvāk ēkas ievadam.

Pirms karstā ūdens lietošanas izlietnē, dušā vai vannā, to vajadzētu notecināt, līdz tas sasniedz vismaz 55°C temperatūru.

Ilgi nelietotus izlietnes krānus un dušu uzgaļus iesakāms arī nomazgāt un notīrīt, izmantojot hloru saturošus dezinfekcijas līdzekļus. Veicot šos pasākumus vēlams lietot individuālos aizsarglīdzekļus – sejas maskas, kas samazinās ūdens aerosola ieelpošanas iespējas.

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina iepazīties arī ar Veselības inspekcijas publicēto materiālu: “Ieteikumi ēku apsaimniekotājiem un katram ūdens lietotājam – centralizēto dzeramā ūdens apgādes sistēmu lietošanas atsākšana pēc dīkstāves”, kur sniegtas arī rekomendācijas par individuālām ūdens uzkrāšanas tvertnēm un sildīšanas iekārtām, ūdens filtriem un citi ieteikumi drošai ūdens lietošanai pēc dīkstāves.

http://www.vi.gov.lv/lv/sakums/aktuali/covid-19-aktualitates/ieteikumi-eku-apsaimniekotajiem-un-katram-udens-lietotajam