Tūrisma un velosezonas atklāšanā būs pieejams ŪDEKAS dzeramais ūdens

Sestdien, 11.maijā notiks Ventspils vasaras tūrisma un velosezonas atklāšanas pasākums, kura laikā Piedzīvojumu parkā tiks nodrošināta bezmaksas pieeja kvalitatīvajam un garšīgajam Ventspils dzeramajam ūdenim.

Pasākuma laikā atveldzēties ar Ventspils dzeramo ūdeni būs iespējams no pašvaldības SIA “ŪDEKA” speciālās dzeramā ūdens mucas. To būs iespējams iepildīt  nodrošinātajās krūzītēs vai arī iepildīt pasākuma apmeklētāju līdzi paņemtajās pārnēsājamajās ūdens pudelēs.

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” atgādina, ka Ventspils centralizētās sistēmas ūdens tiek iegūts no pazemes urbumiem, kas atrodas 14km no pilsētas, un pirms padošanas uz ventspilnieku mājokļiem, tas tiek attīrīts dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā.

Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā ūdens attīrīšanas process notiek dabiski, neizmantojot nekādas ķīmiskas vielas, tādējādi nodrošinot videi draudzīgu un cilvēkam nekaitīgu ūdens attīrīšanas procesu. 

Uzņēmums savā laboratorijā regulāri veic arī ūdens pārbaudes. Vienu reizi nedēļā, piektdienās, dzeramā ūdens analīžu rādītāji tiek publicēti uzņēmuma mājas lapā www.udeka.lv, kur ikviens var iepazīties ar analīžu rezultātiem.

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” arī atgādina, ka dzert ūdeni no krāna ir simtiem reižu izdevīgāk nekā pirkt to veikalā – par 1 eiro veikalā iespējams nopirkt 2 litrus dzeramā ūdens, bet par 1 eiro no krāna iespējams saņemt 1136 litrus ūdens, kas ir līdzvērtīgi 568 divu litru pudelēm.

Pagājušā gada nogalē SKDS veiktās Ventspils iedzīvotāju aptaujas rezultāti liecina, ka ar pilsētas dzeramā ūdens kvalitāti ir apmierināti  97,1% ventspilnieku, un teju 91,7% to lieto ikdienā savā uzturā.