Skolēni apmeklē dzeramā ūdens atdzelžošanas staciju

Ikdienā ūdens mums ir tik pieejama un pašsaprotama lieta, ka nemaz neaizdomājamies – kur tas vispār rodas, kā tas nonāk līdz mums, un kur tas paliek, kad izlietots? Atbildes uz šiem jautājumiem un vēl daudz ko citu interesantu var uzzināt pašvaldības SIA “ŪDEKA” ekskursijās.

Šonedēļ pašvaldības SIA “ŪDEKA” dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā ciemojās skolēni no Ventspils Centra sākumskolas un Pārvantes pamatskolas, kuri arī pēc mācību gada beigām labprāt apmeklē izzinošus pasākumus, lai uzzinātu ko jaunu. Šoreiz - Ventspils ūdens ceļu. Neskatoties uz to, ka uzņēmumā notiekošie tehnoloģiskie procesi ir visai sarežģīti, ekskursijas beigās bērni atzīst, ka tā ir gana interesanta, turklāt mazie ķipari arī labprāt iesaistās, uzdodot jautājumus un papildinot mūsu speciālistu stāstījumu ar gadījumiem saistībā ar ūdeni no savas ikdienas.

Ekskursijas laikā skolēni uzzina visu par ūdens iegūšanu un attīrīšanu, apmeklē laboratoriju, kā arī noklausās uzņēmuma speciālistu prezentāciju par sarežģītajiem procesiem, kas noris pašvaldības SIA "ŪDEKA" objektos.

Lielu uzmanību piesaista arī interaktīvais stends ar smago automašīnu, kas ataino procesus no dzīves un atspoguļo mūsdienīgo tehnoloģiju iespējas - tā saucano oderēšanas metodi, kas ļauj atjaunot zem zemes esošas caurules, neuzrokot ielu, bet gan visu nepieciešamo paveicot, piekļūstot caurulēm caur akām. Tāpat ar aizrautību bērni skatās animācijas filmiņas par to, kāda izskatījās ikdiena viduslaiku Ventspilī, kad nebija pieejami centralizētie kanalizācijas tīkli, un kāda tā izskatās mūsdienās, kā arī filmiņu - Izvēlies krāna ūdeni.