Izvēlies krāna ūdeni

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” Pasaules ūdens dienā piedāvā animācijas filmu “Izvēlies krāna ūdeni”

Šodien visā Pasaulē tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Katru gadu arī pašvaldības SIA “ŪDEKA” parūpējas par ko īpašu šajā dienā, un šogad piedāvā jaunu animācijas filmiņu “Izvēlies krāna ūdeni”.

Animācijas filmā tiek parādīta cilvēka ikdiena, pērkot ūdeni veikalā pudelēs, kā arī atšķirības un ieguvumi, dzerot ūdeni no krāna. Filmā tiek akcentēts, ka Ventspils ūdens ir tikpat augstas kvalitātes kā veikalos pieejamais pudelēs pildītais, ka pilsētas ūdens ir nemitīgā kustībā, tātad svaigs, kā arī ir vērsta uzmanība vides jautājumiem, jo nenopērkot plastmasas pudeli, cilvēks parūpējas par tīru un nepiesārņotu dabu.

https://www.youtube.com/watch?v=VWouKloiS8w

Būtiski, ka dzerot ūdeni no krāna, var ievērojami ietaupīt naudu. Pamatojoties uz pašvaldības SIA “ŪDEKA” pētījumu, veikalā pirktais ūdens pašlaik maksā aptuveni 1 EUR par 2 litriem. Taču par to pašu 1 EUR Ventspils centralizētās sistēmas ūdeni var saņemt pa krānu 1136 litru apmērā. Ja šis daudzums būtu jānopērk veikalā, tas izmaksātu 568 EUR. Arī šis fakts atspoguļots animācijas filmā.

 

Filmiņa izsūtīta visām Ventspils skolām, lai šodien, Pasaules ūdens dienā, arī mazajiem ventspilniekiem atgādinātu par pilsētas ūdens labajām īpašībām.

 

Centralizēti ūdensapgādes pakalpojumi ventspilniekiem ir pieejami kopš 1957.gada, kad, attīstoties Ventspils ostai, Tārgales pagastā tika izbūvēta ūdens ieguves vieta, kur ūdens tiek iegūts no 11 lieljaudas pazemes artēziskajiem urbumiem (līdz pat 70 metrus dziļi). No pazemes iegūtais ūdens nonāk Ventspils dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā, kur tas tiek attīrīts, izmantojot intensīvu skābekļa padevi, kā rezultātā dzelzs pārtop pārslās, kuras paliek uz kvarca smilšu filtriem. Šāda attīrīšanas metode ir videi draudzīga un pilnīgi nekaitīga cilvēkam, turklāt ūdens nav ķīmiski pārveidots. Atdzelžošanas stacijā darbojas ekspresslaboratorija, kurā regulāri pārbauda dzeramā ūdens kvalitāti.

 

Pasaules ūdens diena Pasaulē tiek atzīmēta ar dažādiem pasākumiem un citām aktivitātēm, vēršot sabiedrības uzmanību ūdens resursam kā cilvēka vienai no lielākajām bagātībām. Latvijā cilvēkiem izmantojamais ūdens ir plaši pieejams un pie mums augstā līmenī ir sakārtota arī centralizētā ūdenssaimniecības sistēma, kas nodrošina cilvēkus ar kvalitatīvu un lietošanai uzturā drošu ūdeni. Tomēr citviet Pasaulē ūdens ir zelta vērtē, jo ikdienā nav regulāri pieejams vai arī pieejamais ūdens ir piesārņots un apdraud cilvēku veselību.

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina šodien īpaši novērtēt to, ka pie mums ūdens augstā kvalitātē pieejams jebkurā laikā, jebkurā daudzumā, vienkārši atgriežot ūdens krānu!

Sveiciens Pasaules ūdens dienā!