Iepazīst ūdens ceļu Ventspilī

Ikdienā ūdens mums ir tik pieejama un pašsaprotama lieta, ka nemaz neaizdomājamies – kur tas ūdens vispār rodas, kā tas nonāk līdz mums, un kur tas paliek, kad izlietots? Atbildes uz šiem jautājumiem un vēl daudz ko citu interesantu var uzzināt pašvaldības SIA “ŪDEKA” ekskursijās.

Šonedēļ pašvaldības SIA “ŪDEKA” dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā ciemojās bērnudārza “Saulīte” bērni vecumā no 5-6 gadiem, lai izzinātu Ventspils ūdens ceļu. Neskatoties uz to, ka uzņēmumā notiekošie tehnoloģiskie procesi ir visai sarežģīti, ekskursijas beigās bērni atzīst, ka tā ir gana interesanta, turklāt mazie ķipari arī labprāt iesaistās, uzdodot jautājumus un papildinot mūsu speciālistu stāstījumu ar gadījumiem saistībā ar ūdeni no savas ikdienas.

Protams, vislielāko prieku mazajos ciemiņos izraisa brīdis, kad ekskursijā ierodas pašvaldības SIA “ŪDEKA” talismans. Lāsīte tiek nopētīta no visām pusēm - apčubinot, apskaujot, paspiežot roku. ”Tik mīksts!” bērni sauc aiz sajūsmas.

Lielu uzmanību piesaista arī interaktīvais stends ar smago automašīnu, kas ataino procesus no dzīves un atspoguļo mūsdienīgo tehnoloģiju iespējas, kas ļauj atjaunot zem zemes esošas caurules, neuzrokot ielu, bet gan visu nepieciešamo paveicot, piekļūstot caurulēm caur akām. Tāpat ar aizrautību bērni skatās animācijas filmiņu par to, kāda izskatījās ikdiena viduslaiku Ventspilī, kad nebija pieejami centralizētie kanalizācijas tīkli, un kāda tā izskatās mūsdienās.

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” speciālistus priecē, ka interese par Ventspils tīro un kvalitatīvo ūdeni ir dažāda vecuma ventspilniekiem. Pagājušajā mēnesī uzņēmumā viesojās pensionāru biedrības “Liedags” biedri, kas ieinteresēti klausījās stāstījumā par ūdens analīžu pārbaudēm, ūdens atdzelžošanas un notekūdeņu attīrīšanas procesu, kā arī par vērienīgajiem ūdens un kanalizācijas tīklu izbūves un atjaunošanas darbiem Ventspilī vairāk kā 10 gadu laikā, kas paveikti, pateicoties Eiropas Savienības līdzfinansējumam un pašvaldības atbalstam.