Aicina apsekot iekšējos cauruļvadus

Līdz ar aukstā laika iestāšanos, pašvaldības SIA "ŪDEKA" aicina namu īpašniekus un apsmainiekotājus, kuri to vēl nav izdarījuši,  apsekot īpašumus un parūpēties par ēku iekšējo ūdensvada tīklu un kanalizācijas sistēmu sagatavošanu ziemas sezonai.

PSIA “ŪDEKA” ir atbildīga par maģistrālo ūdensvadu sagatavošanu ziemai, bet par caurulēm, kas atrodas aiz uzņēmuma atbildības robežas, atbildīgi ir ēku īpašnieki vai namu apsaimniekotāji. Lai sala laikā nodrošinātos pret cauruļvadu iespējamo aizsalšanu, ir jāparūpējas par to siltumizolāciju.  PSIA “ŪDEKA”  speciālisti norāda, ka visbiežāk aizsalumi veidojas ēku pagrabos, bēniņos, kāpņu telpās un citās koplietošanas telpās, tādēļ svarīgi pārbaudīt, vai tajās neveidojas caurvējš no vaļā atstātām durvīm, logiem vai komunikāciju lūkām, kā arī vai šajās telpās ir pietiekama temperatūra. Gaisa temperatūrai noslīdot zem mīnuss atzīmes, nenosiltinātas ūdens caurules var aizsalt neapdzīvotās un neapkurinātās iekštelpās.

Savukārt iedzīvotājiem, kas plāno vai veic jaunu cauruļvadu izbūvi vai esošo rekonstrukciju, PSIA “ŪDEKA”  atgādina, ka ūdensvada un kanalizācijas caurules mājas teritorijā jāiebūvē, ievērojot tehniskos noteikumus, ierokot tos atbilstošā dziļumā, bet, ja tas nav iespējams, tie obligāti jāsiltina, jo liela sala laikā zeme un arī tajā esošās caurules var sasalt pat vairāk kā viena metra dziļumā.

Kā rīkoties, ja konstatēts aizsalums?

  • Mēģināt aizsalumu atkausēt pašu spēkiem, atkarībā no caurules materiāla – ar karstu ūdeni, smiltīm, fēnu vai sildītāju ar izolētu gaisa plūsmu.
  • Ja pašu spēkiem aizsalumu atkausēt neizdodas, aicinām zvanīt pašvaldības SIA ŪDEKA dispečerdienestam – tālr. 63661115 vai rakstīt dispečerdienestam – e-pasts: dispeceri.udeka@ventspils.gov.lv

 Ko nedrīkst darīt, ja konstatēts aizsalums?

  • Nekādā gadījumā cauruļu atkausēšanai nedrīkst izmantot atklātu liesmu. Īpaši svarīgi tas ir, ja caurules ir no plastmasas vai izolētas ar ugunsnedrošiem materiāliem.